Про ДОХМ

КЗК “Донецький обласний художній музей” (перереєстрований на території підконтрольній українській владі )

Головний офіс : Донецька область, м. Дружківка, вул. Соборна, 6 ( БК “Етюд”)

Сектор  сучасного мистецтва:м. Дружківка, вул. Соборна, 6 ( БК “Етюд”)

Відділ народного побуту та дитячої творчості: Донецька обл, Слов’янський район,с. Прелесне, вул. Шкільна,2-а .

DSCN5638

Час роботи: 

адміністрація  музею з 9-00 до 18-00

Для відвідувань:

Експозиція  сектору  сучасного мистецтва:   вівторок-п’ятниця з 11-00 до 19-00

                                                                                                    cубота з 10-00 до 17-00

Експозиція  відділу  народного побуту та дитячої творчості:      середа -неділя з 9-00 до 17-00

Керівництво:

Директор – Іванченко Наталія Володимирівна

Заступник директора з наукової роботи – Півень Володимир Федорович . тел.

Завідувач відділу  народного побуту та дитячої творчості – Тішина Ірина Олександрівна
тел 050-136-79-92

 електронна адреса музею: dohm@ukr.net

Інофрмаційна довідка: 

Донецький обласний художній музей  переєстрований на території Донецької області підконтролнй Україні  у 2015 році га базі філії у с. Прелесне Слов’янського району Донецької області.

У 2017 адміністрація музею переїхала у Дружківку в БК “Етюд”, де планується відкрити дві виставкові зали сучасного мистецтва.

 У селі Перелесному залишивс працювати відділ народного побуту та тдитячої творчості. Комплекс під відкритим небом складається із сільського двору XIX століття — вітряного млина, будинку, комори, кузні, колодязя, вуликів. У музеї є зал зі зразками народної творчості Слобожанщини і єдиного в Україні музею дитячої творчості.
Створення музею почалося в 1983 році з ініціативи Олександра Івановича Шевченка — краєзнавця, художника, вчителя, організатора дитячої художньої студії «Синій птах». Разом із групою ентузіастів і учнями він здійснював етнографічні експедиції, під час яких були виявлені пам’ятники народної архітектури й зібрані предмети матеріальної культури, народні пісні, казки. Експонати завозили з усією округи — із сіл Бригадирівка, Сидорове, Маяки, вітряний млин завезли з Харківської області. В 1992 році музей у Прелєсному одержав статус державного й став філією Донецького обласного художнього музею.
Архітектурний комплекс

Найпримітнішою з будівель музею є чотиристінний дерев’яний, білений будинок з дахом, вкритим очеретом — типове селянське житло Слобожанщини XІХ — початку XX століття. Центральне місце в будинку займає вибілена й розписана піч. Поруч із піччю — полиця для посуду з керамічним посудом. Під вікнами ткацький верстат, великий стіл, мальовані й різьблені скрині. У кутку ікони, прикрашені рушниками, квітами.
У коморі знаходиться експозиція інструментів по дереву: хомути, сани, колеса, гребінки, колоди.
Поруч із коморою розташована кузня з діючими експонатами — горном і кувалдою, з малим і великим молотками. Також у кузні зібрані металеві вироби: серпи, коси, мотики, ножі, плуги, борони.
Вітряному млину в музеї майже 200 років. Він був подарований музею жителями села Бригадирівка Харківської області й відреставрований майстрами із села Троїцького. У млині два поверхи. Усередині знаходяться колесо механізму млина, жорна, сільгоспінвентар.

Сайти ДОХМ і відділу в селі Прелесне створено, профінансовано і наповнено редактором журналу “Музеї України”, Почесним працівником туризму України Віктором Тригубом в рамках програми “Музейний сайт”.

Створено 15 україномовних культурологічних сайтів Донбасу!