НА ДОНЕЧЧИНІ РОЗПОЧАТО РІК ВАСИЛЯ СТУСА

29 січня ц.р. на Донеччини (м.Дружківка) в КЗК «Донецький обласний художній музей» ( КЗК ДОХМ) вшанували  пам’ять Героя України, великого українського поета ХХ ст., дисидента і правозахисника Василя Стуса  (1938 – 1985).

На урочистостях з нагоди початку патріотичної акції взяли участь співробітники Музею Василя Стуса, представники ГО «Банк культури», Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, Національного музею Тараса Шевченка на чолі з його директором Д.В.Стусом, представники Дружківської міської ради, Збройних Сил України, бібліотеки, освітяни, школярі,  художники, керівники гуртків місцевого ЦДЮТ, підприємці та інші.

Під час заходу відбулося відкриття першої виставкової зали музею, де представлена експозиція творів мистців Донеччини, Луганщини, Харківщини та Німеччини, присвячених творам В. Стуса.

Наступного дня, 30 січня, у бібліотеці ім. Л.Українки (Дружківка), відбулося відкриття другої локації  заходу:   експозиція музею Василя Стуса, яка розказує про тернистий  шлях  поета. Після відкриття експозиції  проведено  круглий стіл з учнями Дружківки,  під час якого піднімались  питання про  подальшу популяризацію спадщини  В.Стуса, сучасне бачення роботи художнього музею, про співпрацю молоді та музею і були обговорені  спільні заходи бібліотеки та музею.

Нагадуємо, що з 1 лютого КЗК ДОХМ розпочинає конкурс дитячого малюнку «Я читаю Стуса!», який закінчиться в кінці березня ц. р. і у квітні буде сформована експозиція дитячих робіт.

фото А.Півня,  ВПівня

 

 

Оргкомітет