«Тендітні тіні Японії» в Дружківці

«Тендітні тіні Японії» в Дружківці!

В грудні стартує нова виставка Донецького обласного художнього музею «Тендітні тіні Японії”, презентація якої відбудеться 5 грудня в мультимедійному центрі «Грайлик» (Центральна бібліотека ім.Лесі Українки).
Виставка проходить в рамках Всеукраїнської акції «Читаки. Писаки. Малюваки». Організатори: КЗК «Донецький обласний художній музей» та оргкомітет Міжнародного фестивалю Велімира Хлєбнікова (Запоріжжя,Токіо).

Спільні міжнародні японсько-українські виставки малюнків проходять в Україні та Японії сьомий рік поспіль. Куратор виставки – волонтер, доцент-літературознавець Класичного приватного університету в м.Запоріжжі Ірина Шатова, яка продовж багатьох років проводить низку культурологічних і наукових заходів, присвячених Японії та Україні.
“Тендітні тіні Японії” – це виставка надзвичайно яскравих і одночасно ніжних малюнків дітей та молоді України та Японії. На виставці представлені роботи вихованців художніх шкіл та шкіл мистецтв Києва, Запоріжжя, Білої Церкви, Михайлівки, а також кількох університетів та шкіл Японії, з міст Токіо та Нагоя. Молоді художники працюють в різних техніках, у різних жанрах, але головна тема – витончена краса далекої, загадково-романтичної Японії. Сакура, Фудзіяма, тендітні й витончені японські жінки, яскраві птахи, палаци, грізні самураї – така відома й невідома Японія, країна, де зароджується новий день нашої планети.
Японські колеги Ірини Шатової з токійських ВНЗ, професори-славісти Сін’їті Мурата, Кіоко Нумано, Вакана Коно залучили японських студентів, аспірантів, школярів намалювати яскраві малюнки для українських юних глядачів.
«Тендітні тіні Японії» заплановано показати в Дружківці, Запоріжжі, Києві, Токіо. Але знаково, що стартує вона саме на Донеччині, там, де сходить сонце України.
На відкритті виставки заплановано перегляд мультфільмів, створених молодим запорізьким режиссером Катьоною Талер за мотивами творів Велімира Хлєбникова”13-та танка. Чао” (на японську тематику, про Чіо-Чіо-сан) та “Слони билися бивнями…” (мультфільм створений з дитячих малюнків та ескізів постійного учасника й переможця міжнародних конкурсів малюнка Валентина Прокіпця; керівник –художниця Оксана Тимчішина, Запоріжжя).
Офіційне відкриття 5 грудня о 14-00.