«Степовий блюз» Донеччини

У  жовтні 2017 року на Донеччини відбулася культурно-мистецька акція «Степовий блюз», що  проводив КЗК «Донецький обласний художній музей», який знаходиться на теренах підконтрольній українській владі в с.Прелесному Слов’янського району Донецької області. Акція проходила за сприяння Міністерства культури України.

До проведення  акції залучилися художники з  різних куточків  України та Німеччини, які впродовж 6 днів проводили майстер-класи для дітей художніх шкіл та гуртків Донецької області, малювали краєвиди прифронтової області та спілкувалися з донеччанами.

Родзинкою заходу став спільний пленер дітей і професіоналів у Святогір’ї.

Головні заходи проходили у с. Прелесному, де знаходиться єдиний музей під відкритим небом на Сході України. Під час проведення акції була  відкрита світлиця Олександра Шевченка, художника-аматора, засновника «Музею архітектури, побуту та дитячої творчості»,  який з 1992 року став філією КЗК «Донецький обласний художній музей» і  на базі якого у 2015 році  художній музей відновив свою діяльність. Для вихованців гуртка «Синій птах», який був заснований Олександром Шевченком, був проведений майстер-клас з написання портрету. В рамках акції для  учнів  прелеснянської  школи був показаний український мультик «Кожум’яка».

Головна подія – відкриття експозиції  пленерних робіт, відбулась 10 жовтня у м. Дружківка Донецької області. Під звуки скрипки та саксофону відкрився вуличний вернісаж Донецького обласного художнього музею, який зібрав навколо себе велику кількість поцінувачів художнього мистецтва. Під час закриття акції була написана робота «Дружківська осінь», яку  разом з Аланом Майером, художником із Німеччини,  малювали діти Донеччини.

Більшість  художніх робіт, які були написані під час пленеру, передані до музейного фонду Донецького обласного художнього музею