ВЕРНІСАЖ-ЕПАТАЖ ТВОРІВ ОЛЕНИ КЛОЧКО

ВЕРНІСАЖ-ЕПАТАЖ ТВОРІВ ОЛЕНИ КЛОЧКО
1 червня п.р. в Донецькому обласному художньому музеї (м. Дружківка) відбулося відкриття виставки творів живопису та авторської кінострічки під єдиною назвою «Beautiesandbeast» («Красунітастрашидло») мисткині з Бахмута що на Донеччині Олени Клочко.

Зображальне і кіношне в глядацькій рецепції набуло вражаючої синкретичної єдності: базар як знак глобальної торговиці й… бойові позиції захисників держави, плоди садів та ланів і… забита «двохсотими» вантажівка, вродлива жінка і… бридка потвора війни – ось декілька амбіваленцій змістового й емоціонального навантаження мальованого й екранного арт-простору цієї акції.
Індивідуальне мистецьке сприймання й відображення автора розмаїття життя на сході України у в’язкому континуумі під знаком війни – як було відчутно під час інтерактивну – хоч і повільно, але таки знаходить шлях до публіки, що має інтерес до творчості.
Знаходить. Але у який спосіб? Через струс-епатаж, котрий змушує замислитись: а чи бачу я світ таким, який він є насправді? А, може, я маю перед очима оту запліснявілу оптичну призму гібридно модернізованої комуно-більшовицької пропаганди?

Отже, торуймо шлях до прозріння у різний спосіб, у тому числі й через сприйняття творів живопису й кіномистецтва суголосних часові, які цього разу презентувала Олена Клочко!
©Volodimir Piven
Світлини Андрія Півня